Na čem si pochutnáváme

VAŘÍME PESTŘE - A JE TO DOBROTA!

V Senohrabských sovičkách jsme se rozhodli, že budeme dětem dávat jen to nejlepší, aby byly zdravé a hezky rostly. Vaříme pestrá jídla, s ohledem na děti s různými potravinovými alergiemi.

Ve školce máme v současné době děti trpící alergií na mléčné výrobky a sóju, hledáme tedy vhodné alternativy, aby jim u nás chutnalo. Omezujeme také přísun lepku, strava je založená na vyváženosti všech potřebných živin pro zdravý vývoj dítěte. Jídla jsou vyráběna z kvalitních surovin, převažuje zelenina, která je součástí každého hlavního chodu ve všech možných podobách a obdobách, maso je používáno jen kvalitní a libové, vyloučeny jsou uzeniny i sladká jídla.

CO JE SOUČÁSTÍ JÍDELNÍČKU?

Kvalita surovin je prioritou, jídla jsou připravována denně čerstvá, pokud možno ze zásob ze zahrádky, brambor nasbíraných na poli či čerstvých vajíček od babičky. Maso pochází z ověřených převážně českých zdrojů a ryby nám občas doveze strýc námořník přímo z dané destinace.

TYHLE RECEPTY MILUJEME

V jídelníčku naleznete jak klasickou svíčkovou, ovšem tu správnou babičkovskou bez mouky, tak i pochoutky z asijské, americké či evropské kuchyně, pokud možno za použití originálních surovin. Oblíbená tak je klasická rajská omáčka, ale i thajská polévka slavila velký úspěch, stejně tak si děti pochutnali i na těstovinách s lososem a špenátem nebo na zeleninovém kari s rýží.

A CO SVÁČA?

Zatímco dopolední svačinky a obědy zajišťuje školka, ty odpolední se proměňují v jeden velký piknik! Děti si nosí vlastní dobroty z domova, které pak společně vybalíme. Každý si tak může dát něco „svého“, ale také ochutnat od kamarádů. Poznáváme díky tomu nové chutě, diskutujeme, učíme se přijímat i rozdávat. A hlavně se u toho bavíme!

TÝDEN 02.10. – 06.10.2023

Jídelníček

Pondělí

 Rajská polévka s těstovinami

 Zeleninové rizoto, sýr

Úterý

 Krůtí vývar s písmenky

 Zapečené brambory s masíčkem a smetanou

Středa

 Bramborový krém

 Masové kuličky s rajskou omáčkou, těstoviny

Čtvrtek

 Kulajda

 Holandský řízek, bramborová kaše, okurka

 

Pátek

 Vývar se zeleninou a nudlemi

 Krůtí prsa v sýrové omáčce, těstoviny

 

ZAUJALA VÁS NAŠE LESNÍ ŠKOLKA?

Přiveďte k nám vaše děti

SENOHRABSKÉ SOVIČKY

}

Pondělí - pátek

7.30 - 16.30

Na Pískovně 157, Senohraby

Senohrabské Sovičky, z.s.

i

IČO: 03364003