Na čem si pochutnáváme

VAŘÍME PESTŘE - A JE TO DOBROTA!

V Senohrabských sovičkách jsme se rozhodli, že budeme dětem dávat jen to nejlepší, aby byly zdravé a hezky rostly. Vaříme pestrá jídla, s ohledem na děti s různými potravinovými alergiemi.

Ve školce máme v současné době děti trpící alergií na mléčné výrobky a sóju, hledáme tedy vhodné alternativy, aby jim u nás chutnalo. Omezujeme také přísun lepku, strava je založená na vyváženosti všech potřebných živin pro zdravý vývoj dítěte. Jídla jsou vyráběna z kvalitních surovin, převažuje zelenina, která je součástí každého hlavního chodu ve všech možných podobách a obdobách, maso je používáno jen kvalitní a libové, vyloučeny jsou uzeniny i sladká jídla.

CO JE SOUČÁSTÍ JÍDELNÍČKU?

Kvalita surovin je prioritou, jídla jsou připravována denně čerstvá, pokud možno ze zásob ze zahrádky, brambor nasbíraných na poli či čerstvých vajíček od babičky. Maso pochází z ověřených převážně českých zdrojů a ryby nám občas doveze strýc námořník přímo z dané destinace.

TYHLE RECEPTY MILUJEME

V jídelníčku naleznete jak klasickou svíčkovou, ovšem tu správnou babičkovskou bez mouky, tak i pochoutky z asijské, americké či evropské kuchyně, pokud možno za použití originálních surovin. Oblíbená tak je klasická rajská omáčka, ale i thajská polévka slavila velký úspěch, stejně tak si děti pochutnali i na těstovinách s lososem a špenátem nebo na zeleninovém kari s rýží.

A CO SVÁČA?

Zatímco dopolední svačinky a obědy zajišťuje školka, ty odpolední se proměňují v jeden velký piknik! Děti si nosí vlastní dobroty z domova, které pak společně vybalíme. Každý si tak může dát něco „svého“, ale také ochutnat od kamarádů. Poznáváme díky tomu nové chutě, diskutujeme, učíme se přijímat i rozdávat. A hlavně se u toho bavíme!

TÝDEN 11.1. – 15.1.2021

Jídelníček

Pondělí Zeleninové placičky na směsi salátů
Hráškový krém (bez mléka, bez lepku)
Úterý Vepřové nudličky se zelenými fazolkami, pečený brambor (bez mléka, bez lepku)
Vývar se zeleninou a noky (bez mléka)
Středa Rajská omáčka, těstovina (bez mléka)
Špenátová polévka s vejcem
Čtvrtek Zeleninový kuskus (bez mléka)
Thajská polévka
Pátek Špagety s lososem a špenátem
Bramborová polévka

ZAUJALA VÁS NAŠE LESNÍ ŠKOLKA?

Přiveďte k nám vaše děti

SENOHRABSKÉ SOVIČKY

Na Pískovně 157, Senohraby

Jsme lesní školka, která funguje již 6. rokem. Našimi základními pilíři je co nejčastější pobyt venku v přírodě, individuální a respektující přístup k dětem a rodinná atmosféra.

MÁME OTEVŘENO

}

Pondělí - pátek

7.30 - 16.30