Na čem si pochutnáváme

VAŘÍME PESTŘE - A JE TO DOBROTA!

V Senohrabských sovičkách jsme se rozhodli, že budeme dětem dávat jen to nejlepší, aby byly zdravé a hezky rostly. Vaříme pestrá jídla, s ohledem na děti s různými potravinovými alergiemi.

Ve školce máme v současné době děti trpící alergií na mléčné výrobky a sóju, hledáme tedy vhodné alternativy, aby jim u nás chutnalo. Omezujeme také přísun lepku, strava je založená na vyváženosti všech potřebných živin pro zdravý vývoj dítěte. Jídla jsou vyráběna z kvalitních surovin, převažuje zelenina, která je součástí každého hlavního chodu ve všech možných podobách a obdobách, maso je používáno jen kvalitní a libové, vyloučeny jsou uzeniny i sladká jídla.

CO JE SOUČÁSTÍ JÍDELNÍČKU?

Kvalita surovin je prioritou, jídla jsou připravována denně čerstvá, pokud možno ze zásob ze zahrádky, brambor nasbíraných na poli či čerstvých vajíček od babičky. Maso pochází z ověřených převážně českých zdrojů a ryby nám občas doveze strýc námořník přímo z dané destinace.

TYHLE RECEPTY MILUJEME

V jídelníčku naleznete jak klasickou svíčkovou, ovšem tu správnou babičkovskou bez mouky, tak i pochoutky z asijské, americké či evropské kuchyně, pokud možno za použití originálních surovin. Oblíbená tak je klasická rajská omáčka, ale i thajská polévka slavila velký úspěch, stejně tak si děti pochutnali i na těstovinách s lososem a špenátem nebo na zeleninovém kari s rýží.

A CO SVÁČA?

Zatímco dopolední svačinky a obědy zajišťuje školka, ty odpolední se proměňují v jeden velký piknik! Děti si nosí vlastní dobroty z domova, které pak společně vybalíme. Každý si tak může dát něco „svého“, ale také ochutnat od kamarádů. Poznáváme díky tomu nové chutě, diskutujeme, učíme se přijímat i rozdávat. A hlavně se u toho bavíme!

TÝDEN 20.3. – 27.3. – 31.3.2023

Jídelníček

Pondělí

Boršč

Guláš s těstovinami

Úterý

Pórkovo-bramborový krém

Pečená treska s bramborovou kaší

Středa

 Květákový krém

 Rizoto se zeleninou a sýrem

Čtvrtek

 Rajská polévka

 Francouzské brambory se sýrem

 

Pátek

 Krůtí vývar

 Výpečky, kedlubnové zelí, bramborový knedlík

 

ZAUJALA VÁS NAŠE LESNÍ ŠKOLKA?

Přiveďte k nám vaše děti

SENOHRABSKÉ SOVIČKY

}

Pondělí - pátek

7.30 - 16.30

Na Pískovně 157, Senohraby

Senohraby (nejen) sobě, z. s.

i

IČO: 03364003