Den v lesní školce očima dětí

Jsme moc rádi, že jste zavítali na naše stránky, jste zvídaví, a to se cení. My v lesní školce jsme totiž taky takoví: všude strčíme nos, na všechno se zeptáme a skoro všechno také vyzkoušíme. Aby ne, když k tomu máme moudrou přírodu jako rádce a průvodkyni se srdcem a trpělivostí.

Podívejte se, jak to u nás chodí

KDYŽ SE RÁNO SEJDEME

Ráno se sejdeme, zamáváme rodičům, na „dospělácký“ čas je to od 7.30 do 9.00. Pak se pozdravíme s kamarády a kamarádkami a uděláme kruh, kde si povídáme. Vyprávíme, jak jsme se vyspali, co je doma nového, můžeme sdílet různé zážitky a názory – a naše průvodkyně nám prozradí plán na dnešní den. Bývá to velmi pestré, od brouků, přes bakterie, stromy, bahno až třeba k vodním cyklům. No, uvidíte sami. Pak společně posnídáme, zdravě samozřejmě. Ve školce jíme bez masa a mléka a naše kamarádka umí vykouzlit i jídla bez lepku. Rosteme z toho jak bambus!

DOPOLEDNÍ VÝPRAVA

A teď přijde ta nejlepší část dne! Nahodíme si totiž batůžky na záda a jde se na výpravu! A to byste se divili, kolik toho těma malýma nožkama ušlápneme. Chodíme daleko i blízko, do lesa i k řece, k tunelu a na pole a známe všechny zkratky. Po cestě hrajeme hry, ať už samy, když nás něco napadne, nebo nám lektorky pomůžou nějakou legraci vymyslet. Po výpravě zamíříme zpátky na naši zahradu, kde už na nás čeká oběd, přesně v poledne.

CO DĚLÁME PO OBĚDĚ

Po „ó“ si naši uchození nejmladší jdou odpočinout a my si zatím hrajeme na zahradě. Naši „oběďáci“, čili děti, které jdou domů dřív, odcházejí do jedné hodiny. My ostatní po jejich odchodu zůstáváme na zahradě a tvoříme, zpíváme a hlavně si hrajeme, než pro nás mezi 15.30 a 16.30 přijdou rodiče, kteří nás hned zasypávají otázkou: „No jak ses měl!?“ Ale vidíte sami. Jak si to máme celé pamatovat.

Náš lesní klub hledá nové kamarády a kamarádky!

PŘIPOJTE SE K NÁM!

Myslíte, že by se vašim dětem u nás líbilo? Zavolejte nám a přijďte s námi strávit den i o prázdninách. Popovídáme si, co váš synek nebo dcerka potřebují a jací jsou a ukážeme vám, proč se mu (nebo jí) u nás bude líbit. Pak už všechno pojede jako po margarínu a vy budete mít jistotu, že vaše děti jsou venku, v bezpečí a že jim je nasloucháno.

ZAUJALA VÁS NAŠE LESNÍ ŠKOLKA?

Přiveďte k nám vaše děti

SENOHRABSKÉ SOVIČKY

}

Pondělí - pátek

7.30 - 16.30

Na Pískovně 157, Senohraby

Senohrabské Sovičky, z.s.

i

IČO: 03364003